Las o Zmierzchu - www.df.glt.pl Black Metal

Aktualizacje


Scenowa Maryja ( Artykuł ten jest polemiką z tekstem Darklicha pt "Scenowe Pasożyty" )

Przedstawionych niżej poglądów nie należy identyfikować z żadną osobą piszącą dla Duskforest poza samym autorem poniższego "esseju".  

Czy jakaś osoba ma prawo wypowiadać się o innych ? Czy jakaś osoba, choćby nie wiadomo jak stara i doświadczona, ma prawo odgórnie naznaczać ich piętnem "pozerów" i "nieprawdziwych" ?
Darklich, bo właśnie o nim mowa, jakiś czas temu napisał tekst pt "Scenowe Pasożyty". Obraził w nim wiele osób. Dla Darklicha bowiem, wyobraźcie sobie, pozerem jest ten, kto nie czyta papierowych zinów ! Jakby zin z papieru różnił się czymś od webzina. Dla mnie nie różni się niczym i dlatego nigdy nie czytałem tych szmatławców z papieru. Po co ? Dzięki webzinom mam informacje najświeższe, nie muszę wysyłać nikomu kasy nie wiedząc co w zamian za nią dostanę ( pewnie Darklich lubi takie emocje, he he ) i czy wogóle coś dostanę. Całe to Darklicha gadanie o papierowych zinach to narzekanie starego metala, który nie potrafi przystosować się do nowych czasów i narzeka jak emeryt że kiedyś było lepiej. 
To samo dotyczy mp3. Może Darklich lubi czekać miesiąc aż mu kolega z jakieś tam Francji przyśle kasety, ale ja nie ! Ja muszę mieć muzykę zaraz, natychmiast i właśnie dlatego ściągam mp3 ! Mam ich wiele i choć nie sądzę, bym słyszał nawet połowę tego co Darklich ( bo żyję mniej więcej połowę tego co on ) ale dzięki mp3 śmiało mogę uchodzić za znawcę sceny. Poza tym, przecież mp3 są znacznie tańsze od płyt ! Za płytę Vader czy Cradle of Filth trzeba zapłacić ogromne pieniądze a za mp3 nie ! Czy trzeba czegoś więcej w tym kraju ?
Darklich posuwa się do tego, że uznaje, jakoby wszyscy młodzi metale słuchający mp3 byli pozerami. Fakt, miałem okazję być mu przedstawionym, wiem, że ma on swoje zasady, ale na Boga, ile można. Takie poglądy jakie Darklich głosi w "Scenowych Pasożytach" szkodzą scenie ! Bo internet i mp3 powinne ją kąsolidować, a przecież są osoby, które uwierzą Darklichowi i odwrócą się od internetu, mp3, webzinów. W ten sposób Darklich propaguje metalowy ciemnogród i konserwatyzm, godne radia maryja... 
W związku z tym, pytam: Czy nawet tak doświadczone i fachowe osoby jak wymieniony Darklich mają prawo ferować niesprawiedliwe wyroki ? Odpowiedzcie sobie sami ! 

 / Tomeq /

Powrót do strony głównej

Black Metal & Dark Poetry Sui-Site