Las o Zmierzchu - www.df.glt.pl Black Metal

Aktualizacje


Scenowe Pasożyty

O kim będzie ten artykuł ? O Szymusiu ? Nie. Ten artykuł będzie o sporej części tych, którzy czytają Duskforest.
W tym momencie zapewne niejeden się burzy i zastanawia "Czego ten pajac chce znowu ode mnie ?". Otóż, kochane metale, wielu z was ( a właściwie większość ) lubi się określać mianem tzw "sceny". Problem polega na tym, co wy dla tej sceny robicie. Bo spieszę z wyjaśnieniem, że aby być członkiem jakiejś sceny trzeba ją wspierać w jakikolwiek sposób. I tu pojawia się problem.
Najprostszym sposobem wspierania sceny jest kupowanie płyt, kaset i zinów. Właściwie to coś, co teoretycznie każdy robi. Gówno prawda ! Wielu bowiem wydaje się, że jak ściągną sobie mp3 z jakąś płytą, ze strony jakiegoś zespołu ściągną demo w tym nieziemskim formacie, to już są "master". "Nie, to nie o mnie !" - myśli teraz większość z was. Zapewne, ale obejrzyjcie swoje zbiory i obliczcie ile mp3 przypada na jeden podziemny fonogram, jaki posiadacie. Wyciągania wniosków za was się nie podejmuję, ci co bystrzejsi zrobią to sami, a reszta niech wyperdala.
Demówki - po co pisać do kumpla z drugiego końca kraju ( a czasem i Europy ), żeby przysłał nam kilka kaset. Lepiej podać numer swojego GG jakiemuś szesnastoletniemu m(p3)etalowi, a on nam już przyśle w cudownie szumiących ( co za podziemny klimat ! ) pliczkach owoce "prawdziwego podziemia". To jest przyszłość !
Słowo "zin" powoli wychodzi już z użytku. Dlaczego ? Bo wydaje wam się, że jak przeczytacie MiP, Masterfull, czy Duskforest to już wiecie wszystko. I zgodnie z tą zasadą nie ma sensu zamawiać już jakichś papierowych szmatławców, które mają często małe literki ( a dla black metalowego wojownika siedzącego cały dzień przy komputerze i mającego szkła grubości spodu butelki od piwa to przecież koszmar ) i na dodatek używa się tam brzydkich wyrazów. I jeszcze pisze źle o niektórych ! Skandal ! Jak można niszczyć jedność wszystkich miłujących się metali ! 
"Ale zaraz" - ktoś krzyknie - "przecież ja czytam te twoje ziny ! Trash'em All kupuję i nawet podziemię wspieram, bo tam są płyty podziemne ! I piszą tam o podziemiu.". Ech, kochan... nieważne, faktycznie wspieracie podziemie do tego stopnia, że już go prawie nie ma. Właśnie w chwili, w której to piszę dostałem przesyłkę z m.in. Bad Taste magazine. Morbid Noizz na bis, bo tak określam to pismo ( i żeby było jasne, to komplement ! ) nie jest dostępny w empikach, więc podziemie go nie pozna. 
Czemu tak sie zbijam z tych "zinów" ? Otóż niedawno pewien młody człowiek zapytał o jakieś ziny o pogaństwie. W przypływie dobrego humoru kazałem mu szukać Menhira, Odali i tym podobnych. Kolejne pytanie tej "przyszłości podziemia" brzmiało "Można to kupić w Empiku ?"
Chciałbym, aby ci wszyscy, których dotyczy powyższy tekst przestali czytać Duskforest. Jesteście tempymi hujami, dresami poprzebieranymi za metali. Wypierdalać !

/ Darklich /

Powrót do strony głównej

Black Metal & Dark Poetry Sui-Site