Las o Zmierzchu - www.df.glt.pl Black Metal

Aktualizacje


Wywiad z Mayhem, na pytania odpowiada Count Grishnackh.

Już na początku chciałbym podkreślić, że to nie ja przeprowadzałem wywiad z tym zespołem, i prawdę mówiąc mnie też ździwiło to, że jego autor używa określenia death metal, w odniesieniu do muzyki Mayhem. Postanowiłem jednak nie zmieniać treści wywiadu, i zamieszczam go na stronie w niezmienionej formie. Jeśli chodzi o sam zespół, to Mayhem grał BLACK METAL, to chyba oczywiste!!!

WYWIAD PRZEPROWADZONY PRZEZ WERNERa "NYARa" LINKE REDAKTORA C.O.T.I.M. ZINE. PIERWSZY RAZ UMIESZCZONY W 3 NUMERZE TEGO PISMA. PRZEPISANY NA MASZYNIE PRZEZ MAGNUSa THOR MAGNUSSONa 10/08/1996 W CZASIE ZASTANAWIANIA SIĘ NAD NUDNĄ ISLANDZKĄ SCENĄ.

Jak mi się zdaje ta grupa nie potrzebuje długiego wprowadzenia, MAYHEM zawsze był gwarancją obłąkanego, brutalnego death metalu, zapomnijcie o tych nowych kapelach którzy siebie nazywają "death" metalowcami, jedynie MAYHEM są prawdziwi !! Powinni być dobrze znani wszystkim ludziom, którzy siedzą w undergroundzie death metalowym, szczególnie ich legendarne demo Deathcrush na pewno było słyszane.. Sprawy wyglądały ponuro - ich były wokalista Dead popełnił samobójstwo, ale potem dowiedziałem się iż zespół ma nowego basistę (następce Necrobutchera, który opuścił grupę po śmierci Deada) i w tej chwili nagrywają oni swój debiutancki album !! To była główna przyczyna, dlaczego skontaktowałem się z Grishnackiem, który gra zarówno w swojej kapeli BURZUM jak i teraz pełni funkcję basisty w MAYHEM..

NYAR: MAYHEM jest kultową grupą. Czy jesteś "dumny" że grasz razem z nimi ??

COUNT GRISHNACKH: Oczywiście !! MAYHEM jest jedynym zespołem pierwszej fali, który do tej pory jest "prawdziwy" !! Jestem dumny jak kozioł.

N: Czy Ty się z nimi kontaktowałeś, czy może oni sami Cię poprosili abyś grał w ich kapeli ??

CG: Poprosili mnie na początku bym pomógł im w próbach. Poźniej zdecydowali bym nagrał bas na ich LP.

N: Jesteś pełnoprawnym członkiem grupy, czy jedynie muzykiem ??

CG: Jeszcze tego nie wiem, czas pokaże.

N: Przez te wszystkie lata skład MAYHEM się gruntownie zmienił (jedynie EURO pozostał z pierwotnego składu), czy uważasz, że ten zespół można ciągle nazywać MAYHEM ??

CG: Z pewnością to ciągle jest MAYHEM !! Euronymous zawsze był głównym twórcą muzyki i tekstów. W każdym razie "new" MAYHEM prezentuje się obecnie najlepiej od czasu założenia zespołu. Hellhammer jest najlepszym perkusistą a Euronymous to muzyczny geniusz !! Czy może być lepiej ??

N: MAYHEM kładzie duży nacisk na wizerunek+ubrania itd. Czy ta pasujesz do tej grupy ?? Czy nosisz tylko czarne ubrania i stosujesz corpse paint ??

CG: No pewnie !! Ubieram się w ubrania, które obrazują moją duszę !!

N: Czy zamierzasz używać nowego pseudonimu ?? Czy to jest ważne dla MAYHEM ??

CG: Będę używał mojego własnego imienia Count Grishnackh. Może dodam "Undead" by podkreślić moją istotę.

N: Teraz przejdźmy do wspomnianego wydawnictwa (LP). Ile piosenek nagraliście, wymień je.

CG: Osiem utworów, Freezing Moon, Funeral Fog, Buried By Time And Dust i pieć nowych tytułów.

N: Słyszałem o okładce, która pokazuje ludzie zwłoki. Czy to prawda ??

CG: Zdjęcie kościoła jest prawdziwe !! Ludzie nie zasługują by zobaczyć zwłoki Deada !!

N: Jaka wytwórnia to wyda ?? D.S.P., czy może jakaś inna firma dała lepszy kontrakt ??

CG: Jedynie D.S.P. jest prawdziwe !!

N: Jak czytałem w wywiadach EURO miał dużo planów do tyczących wydawania zespołów przez D.S.P. A w chwili obecnej jedynie MERCILESS + BURZUM zostaną wydane.. Dlaczego nie więcej ??

CG: Nigdy nie słyszałes o ekonomicznych problemach ?? Więcej LP ukaże się wkrótce. Mayhem Deathcrush mini LP, ABRUPTUM LP, MAYHEM LP, BURZUM 2 i 3 LP.

N: MERCILESS skrytykowało D.S.P. za słabe rozreklamowanie albumu, jakie doświadczenia z tą wytwórnią ma BURZUM ?? Czy jesteś zadowolony z wytwórni ??

CG: Czy bym nagrywał kolejne LP gdybym nie był "zadowolony" ??

N: Czy będzie jakaś trasa koncertowa po wydaniu LP. Może pojedziecie do Niemiec ??

CG: Prawdopodobnie nie !! Żadna trasa nie jest planowana. Może do Albanii ??

N: Jak wiem grałeś kiedyś w OLD FUNERAL. Mam rację ?? Jakie są twoje relacje z członkami tego zespołu ?? Jak Ci się podoba ich muzyka ?? Czy jesteś zadowolony że ich opuściłeś ??

CG: Jestem "szczęśliwy" że ich opuściłem, oni są jednymi z nielicznych "prawdziwych" nielicząc jednego "normalnego" gostka. A ich muzyka jest lepsza niż kiedykolwiek !!

N: Czy BURZUM ciągle istnieje ?? Jeśli tak kiedy możemy oczekiwać kolejnego albumu ??

CG: 2 album już jest nagrany. 3 zostanie nagrany pod koniec 92 roku bądź w 93. Tak BURZUM istnieje. Hellhammer gra na bębnach (nie wiem jak was ale mnie to zaskoczyło co powiedział Grishnackh - wydawało mi się że prócz niego tylko Samoth grał w BURZUM- przyp. Helevorn) a ja zajmuje się gitarami i wokalem. Obecnie szukam basisty, gitarzysty i klawiszowca. Już wkrótce będziemy grać na żywo. (??? - Grishnackh jeszcze bardziej mnie zaskoczył- przyp. Helevorn)

N: Czy poznałeś Deada osobiście ?? Co o nim sądzisz ??

CG: Tak poznałem Deada osobiście !! Był opętany, antyspołeczny i zły. Tacy właśnie powinni być Black Metalowcy !! Bardzo lubiłem Deada. Lecz go jeszcze spotkam.. już widzę ten zamglony pejzaż, skryty w cieniu poteżnych, ośnierzonych baszt.

N: Dlaczego EURO nie odpowiada na listy ??

CG: Gdyż 1000 innych gości jak Ty pisze do niego !!

N: Słyszałem o "wojnie" pomiędzy EURO i OCCULTUSEM. Wiesz może coś więcej na ten temat ??

CG: W czasie pełni księżyca w Czerwcu spłonął krzyż w ogrodzie OCCULTUSA. Jego okno zostało rozbite przez szaloną burzę kierowaną rękami Zła. Kłamstwo wypłynie na wierzch gdy oni zginą !! Jednej nocy !! (sorry za moje toporne tłumaczenie- przyp. Helevorn)

N: EURO chce być komunistą. Czy wiesz czy to prawda ??

CG: Pierdolić politykę !! Zróbmy wojnę a nie pokój !! On jest komunistą. Co to ma związanego z Black Metalem ??

N: Dobra to może kończmy już wywiad. Może ostatnie pytanie. Czytałem w "Hammer of Damnation" że EURO odmawia grania koncertów w Norwegii, ponieważ publika jest zbyt głupia i nie jest ona prawdziwie Death Metalowa. Nie mogę go zrozumieć.. jednak może MAYHEM powinien grać koncerty by pokazać ludziom jaki jest prawdziwy DEATH METAL ??

CG: Może tak, może nie. To nie ja o tym zdecyduję.

Tłumaczenie - Helevorn

Powrót do strony głównej