Las o Zmierzchu - www.df.glt.pl Black Metal

Aktualizacje


Pogański Metal 

Wbrew temu, co wielu, zwłaszcza starszych wiekiem maniaków twierdzi, black metal w swej czystej formie jest dziś "melodią przeszłości". Dlaczego ? Dlatego, że przez te kilkanaście lat, kiedy rozwijał się ten gatunek, nastąpiło kilka zawirowań, które w efekcie doprowadziły do tego, że nie ma już miejsca dla black metalu. Zespoły, które grają tą muzykę, są w mniejszości, a ich odbiorcy celowo udają elitę, zniechęcając innych do jej słuchania. 
Wynika to nie tylko z kwestii czysto muzycznych. Wpływ ma tu również ideologia. Satanizm, jaki niósł ze sobą black metal, stracił na znaczeniu jako jeden z symboli wojny antychrześcijańskiej. W dodatku zeszmaciły go komercyjne zespoły w rodzaju Dimmu Borgir i Cradle of Filth. Dziś deklaracje o sataniźmie przez wielu nie są traktowane poważnie, a łączenie ich z La Vey'ańskim Church of Satan tez nie pomaga. Satanizm stał sie towarem sprzedawanym przez zespoły w rodzaju Marylin Manson, stracił zaś całą swą ekstremalną otoczkę, która sprawiała, że był taki jakim był.
Zgodnie z zasadą, że natura nie cierpi pustki, w miejsce satanizmu i black metalu musiało pojawić się coś nowego. Pogaństwo od dawna łączyło się z black metalem, będąc jednak jakby z boku, nie wysuwając się na czoło szyku. Zespoły pogańskie nie dążyły do zdobycia sławy a kult jakie dziś je otacza wypracowały sobie jedynie poprzez wierne trzymanie się swych zasad i ideii przez cały czas. Dotyczy to zarówno Burzum jak i np. Graveland. 
Pogaństwo jest ideologią, która nie stawia sobie za cel szokowanie innych tanimi chwytami rodem z horrorów klasy B, ale zakłada rozwój fizyczny i duchowy, bogacenie umysłowe i zdobywanie mądrości jaka płynie z wiedzy o historii. Zasady jakimi kierują się poganie, takie jak honor, wierność, szacunek wobec historii, wiary przodków, w połączeniu z nienawiścią do chrześcijaństwa i wszystkich innych przejawów "kultury masowej", której celem jest ogłupianie odbiorcy, stworzyły unikalny system, który może zostać zaakceptowany tylko przez niektóre jednostki, ale jednocześnie daje możliwości nieporównywalne z jakąkolwiek ideologią. Nie ogranicza, wręcz nakazuje być otwartym na wiedzę, nie wymaga zaś, co stało u podstaw utraty powagi przez satanizm, szokowania i zwracania na siebie uwagi. Pogańska wojna to wojna czynów, nie słów !
Dlatego też dziś, kiedy satanistyczna scena black metal praktycznie przestała istnieć, pogaństwo jest tą ideologią, która konsoliduje resztki dawnej sceny black metalowej i kieruje jej nienawiść na chrześcijan. Jest to najbardziej ekspansywnie rozwijający się obecnie kerunek ideologiczny w podziemiu, i w nim widzę przyszłość, która oznacza wojnę i koniec chrześcijaństwa !
Sława !

 / Churchburn /

Powrót do strony głównej

Black Metal & Dark Poetry Sui-Site