Las o Zmierzchu - www.df.glt.pl Black Metal

Aktualizacje


True Evil Black Metal

Wiele osób uważa dzisiaj, że Black Metal czasy swojej świetności ma już dawno za sobą. Dzisiaj, kiedy brakuje czynów które odróżniałyby nas od wszelakiego rodzaju tatałajstw, prym wiodą zespoły które muzycznie może nawiązują do Black Metalu, ideologicznie jednak nie są chociaż trochę z nim związane. Wiele osób oddziela muzykę od przekazu ideologicznego jaki ze sobą niesie i w ten sposób coraz bardziej realnym staje się fakt powolnego “unormalniania” Black Metalu. Podczas gdy Black Metal to nie tylko muzyka, ale i również pewien styl życia. Rzeczywistość jednak jest inna. Black Metal stał się już tylko stylem grania. A czyny, które odróżniały nas od całej masy innego gówna – palenie kościołów, czemu teraz tego nie ma? “Błędy młodości” to tylko kretyńskie tłumaczenie, oni po prostu z tego wyrośli...Dzisiaj najpierw sto razy zastanowiliby się, zanim by cokolwiek zrobili, patrzyli na konsekwencje swoich działań. Kiedyś gniew przysłaniał im wszystko, teraz ten sam gniew się skończył i odszedł wraz z brakiem wiary w swoje poczynania.

Dzisiaj pozostały tylko same konflikty, stare pokolenie potępia nowe, zapominając o tym, że to właśnie w gniewie i chęci działania tkwi siła. Swoim dekadenckim sposobem patrzenia na świat wcale nie przyczyniają się w jakikolwiek sposób do jego “odnowy”.

A gdyby w Polsce spłonęło pare kościołów, gdyby Black Metal był tworzony pod natchnieniem satanistycznej ideologii i Zła? Teraz wszyscy są sztuczni, śpiewają o nienawiści do chrześcijaństwa, a tak naprawdę nie robią nic by tej religii przeciwdziałać. Czy już nie ma ludzi gotowych zrobić wszystko dla tej muzyki? Jeśli tak, to rzeczywiście Black Metal już umarł. Teraz na ideologii zbija się kasę, nikogo nie obchodzi przesłanie jakie ze sobą niesie.

Bandy groźnych małolatów w bluzkach Behemoth, co niedzielę chodzących grzecznie do kościółka. Ludzie traktujący Black Metal jako tylko kolejny styl w muzyce, pseudometale słuchający blacku tylko dla szpanu, by tylko pokazać jakim się jest grim and true – oni tylko niszczą tą muzykę, bo tak naprawdę nie mają pojęcia o co w niej chodzi.

BEZ WALKI NIE MA ZWYCIĘSTWA!

 / Ankhou /

Powrót do strony głównej

Black Metal & Dark Poetry Sui-Site