Las o Zmierzchu - www.df.glt.pl Black Metal

Aktualizacje


Krótki przegląd stron o muzyce...

Diabolous.com

Tą stronkę miałem okazję poznać dopiero niedawno przy okazji wymiany linków z jej redaktorem Lordem Darnokiem. I choć nie zdążyłem je przejrzeć chociaż w niewielkim stopniu, to muszę przyznać, że pierwsze wrażenie pozostało dobre. Najbardziej spodobała mi się galeria zdjęć(dział zobacz) podzielona na kilka działów - siostrzyczki, ciało, hentai, tapety(naprawdę duży wybór) i kilka innych, których nazwy już nie pamiętam. Do tego kilka profesjonalnie i ciekawie przeprowadzonych wywiadów, z których do tej pory miałem okazję przeczytać tylko z Holy Death, i z Navja. Są jeszcze recenzje, artykuły(polecam!) i mnóstwo innych równie interesujących pierdół. Szkoda tylko, że tak mało osób tam zagląda, a myślę, że naprawdę warto. Dla tych którzy jeszcze nie znają, jej adres to:
www.diabolous.com 

Cmentarz666 i Infernus

Właściwie to recenzje tej strony mógłbym ograniczyć do trzech słów: byłem, zobaczyłem, wyszedłem. Tak więc myślę, że najlepszą dla niej "rekomendacją" będzie wpis który jej autor zamieścił we wstępie:
"Wkurwia mnie fakt, że narobie sie nad stroną, która i tak jest nikomu nie potrzebna. Banda kretynów nie znająca sie na BM, która uważa, że zna się świetnie i tak mnie zbluzga, a ludzie znający się dobrze na tym znają większość informacji tu przedstawionych, więc coś jest nie tak. Strona z upływem czasu stała się obiektem do obrzucania gównem w cudzych (!!) księgach gości przez zlewaczałych zjebów. Stanowi, także idealny materiał dla Necrobobsledder`a i innych lachociągów. Szczerze mówiąc mam to wszystko w dupie (prawie...), ale nie widze powodów dla których ta strona miałaby istnieć. Napewno przychamuje z pracą nad materiałem na nią... a wybór, czy będzie ona usunięta czy nie zostawiam Wam."
Layout nieciekawy, a teksty... Jeśli chodzi o biografie to znajdziemy tutaj bio wujka Adolfa, Józka Stalina i Mussoliniego. A poza tym słownik demonów, coś o pogaństwie, i kilka innych równie ciekawych artykułów. W linkach znajdziemy natomiast odnośniki do stron o podobnym poziomie merytorycznym, z których "spodobała" mi się najbardziej strona Blackheima - www.republika.pl/infernus. Na wstępie wita nas arcyciekawa animacja we flashu z Emperor w tle, która doskonale spowalnia wczytywanie stronki. Ale co tam, ja cierpliwy jestem, więc zaczekam. No, w końcu się załadowało. Layout robiony zapewne w paincie, a do tego ten animowany ogień - wszystko to sprawia, że strona wygląda iście szatańsko. A tekstów tu tyle, co nic. Nie polecam. 
A stronkę cmentarza możecie zobaczyć sobie pod adresem:
www.cmentarz666.prv.pl 

Spellbound


Strona Entyra o Black Metalu. Wykonanie w sumie ładne, chociaż do kolorystyki można się trochę przyczepić. Jak dla mnie trochę przesadzono z czerwonym kolorem, przez co tekst przy dłuższym czytaniu może męczyć oczy. A co w środku? Standard: historie zespołów, galerie zdjęć, mitologie , biografie i wiersze. Czyli nic nadzwyczajnego. Zdecydowanym minusem na stronie jest tekst niejakiego Księcia Palownika poświęcony historii Black Circle. No i niestety widać zafascynowanie autora satanizmem laveyańskim(biografia Laveya czy Biblia Szatana itp). Całość psuje także dział "Na wesoło", który jak dla mnie nie pasuje do klimatu strony. Ogólnie jednak, jest to lepsza ze stron o tej tematyce, choć zawiera jeszcze kilka niedociągnięć. Adres: www.spellbound.prv.pl

Forest Of Thorns

Jedna z najlepszych stron z biografiami zespołów. Jej autorem jest Thasaidon. Ma zdecydowanie najlepszy layout, który zresztą idealnie pasuje do jej tematyki. Ciekawy, choć niezbyt rozbudowany download, mnóstwo opisów, naprawdę świetne artykuły(np. Przeboje dla Wojów czy Kapłanka Diabła pod Kluczem), standardowo 88 spostrzeżeń, dokładnie opisane mitologie. Osobny dział poświęcono relacjom z kolejnych edycji olsztyńskiej Night ov Torment. Fajna strona. Szkoda tylko, że tak rzadko aktualizowana. Naprawdę warto zajrzeć. Adres to: www.fthorns.prv.pl 

Christfucker Division Nocturn

Strona ircowego kanału #nocturn. Największy konkurent dla Duskforest na rynku "aryjskich" stron :). Jej autorem jest Agoth, choć początko redagowały ją jeszcze dwie osoby: Morwath i Gorthaur, muzycy Actum Nocturnum. O stronie jak i o zespole zrobiło się dosyć głośno po opublikowaniu artykułu "Kinder Attacks Kinder" w Necrobobsledder Anti-Knyppen Magazine. Tekst ten dotyczył głównie działu Kinder Attack, który w zamierzeniu autorów miał zniszczyć potencjalnych kinder-metali. Swoją drogą jest to jeden z lepszych działów na tej stronie. Jest też coś o Duskforest! "Reduta Morgula" to wiersz który miał być nawiązaniem do poezji zamieszczanej na łamach naszej strony. Co jeszcze? Ano, kilka ciekawych artów, m.in tekst Agotha pt. "Krótka rozprawka o niejasnościach w Black Metalu". Agoth jeszcze do niedawna zarzekał się, że nie ma zamiaru aktualizować strony, tak więc nie zdziwiłem się kiedy w pewnym momencie strona zniknęła z serwera. Jednak jest z powrotem! Autor dodał nowy dział news oraz kilka poprawek w biografiach, dał nowego questbooka i...i to właściwie tyle. Jeśli miałbym oceniać stronę, to nie była by to ocena w pełni obiektywna. Od strony wykonania prezentuje się dosyć ciekawie, choć prawde mówiąc jej poprzedni layout(z Deadem na stronie głównej) podobał mi się bardziej. Adres strony to: www.nocturn-metal.prv.pl

Nebulah

Strona ta powstała stosunkowo niedawno, a jej autorem jest Impaler. Od razu rzuca się w oczy ciekawe wykonanie. Choć sam layout i grafika jest dosyć prosta, to jednak doskonale uzupełnia się z tekstem. Zero zbędnych "'upiększeń" typu flash, czy javascript. Po prostu rzetelnie wykonana stronka. I choć jeszcze nie wszystkie z artykułów są gotowe, to jednak warto na nią zajrzeć. Kontrowersje może budzić biografia Dimmu Borgir, ale jak określił autor część z artykułów ma charakter czysto informacyjny. Są tu też wzmianki o pogańskich mitologiach(nordycka, słowiańska, celtycka), co jest chyba standardem na tego typu stronach. Ogólnie jest to jednak jedna z lepszych stron tego typu i myślę, że jak autor trochę nad nią popracuję to będzie ona całkiem ciekawym zbiorem informacji o kapelach black metalowych. Pożywiom, uwidim...
www.nebulah.prv.pl

Burzum88

Burzum88 to strona wywołująca zdecydowania najwięcej kontrowersji(poczytajcie sobie księgę gości), a to z powodu kilku artykułów. Jej autorem jest Darklich, współredaktor Duskforest. Kilka tekstów napisała też Novinha(pozdrowienia!). Początkowo miała to być po prostu rzetelna strona o Burzum, nic więcej, bez żadnych ideologicznych naleciałości. Z czasem jednak Darklich zaczął zamieszczać artykuły nie mające nic wspólnego z Burzum. I tak oto na stronie można znaleźć teksty typu "Lady Metal", "Varg Agentem boga?", "Skąd się biorą NS", "Las o Zmierzchu"(no prosze, piszą też o nas :), czy też "Poezja", której zapewne sam Wacyk by się nie powstydził. Od strony layoutu strona wygląda raczej nieciekawie, choć było to po części zamierzeniem autora. Dla mnie ważniejsza jest jednak treść, a ta przedstawia się dosyć interesująco. Warto zobaczyć. Jej adres to: www.burzum88.prv.pl. Więcej o stronie możecie przeczytać także w dziale Bright Side of Black, a dokładniej w artykule pt. "Zrzędzić każdy może...". Polecam.

Jeśli uważacie, że brakuje tu jakiejś strony, którą według was warto opisać to dajcie znać na adres: duskforest@poczta.onet.pl.

 / Ankhou /

Powrót do strony głównej

Black Metal & Dark Poetry Sui-Site