Las o Zmierzchu - www.df.glt.pl Black Metal

Aktualizacje


Cywilizacja - Varg Vikernes. 
Filozofia życiowa i wizja tego i innych światów.
Tłumaczenie: Ankhou

Negatywna, destruktywna, anty-postępowa i Utopijna: słyszałem to już wiele razy. Tak, jestem przeciwko obecnej cywilizacji, jestem za jej upadkiem, i szukam(czekam) na jej koniec, wiem że nierealnym jest wierzyć w nadejście Nowego Świata i wiem, że to do czego dążymy może wydawać się utopijnym dla wielu ludzi.
Muszę być przeciwko cywilizacji która niszczy Matkę Ziemię i zabija naszą ludzką rasę, która zabija zwierzęta i niszczy wszystko co jest dobre, czyste, prawdziwe. Dla wszystkich myślących podobnie o rozwoju tej chorej, zdegenerowanej, anty-naturalnej, judeochrześcijańskiej, kapitalistycznej cywilizacji jest to poza wszelką wątpliwością. To musi się stać, musi dotknąć ziemię, wtedy będziemy mogli zbudować coś nowego.
Prawdopodobnie jest niewielu ludzi na świecie, którzy patrzą na te sprawy podobnie, czyniąc to bardzo nierealnym. Jednakże, nie mam na myśli niszczenia każdej budowli w (nowoczesnym) świecie, zrównywania każdego z miast z ziemią lub zabijania każdego, kto wspomaga obecny ład światowy. Mówię o psychicznej destrukcji i usuwaniu najgorszych zdrajców, naprawdę dążymy do zniszczenia etycznego systemu praw i zasad. Chcemy doprowadzić do całkowitego unicestwienia zasad moralnych i mentalności obecnej cywilizacji, bo jest ona niezgodna z naszym kodeksem moralnym i zasadami.
Nierealnym jest próba oświecenia mas i wytłumaczenia im naszych poglądów, ale nie próbujemy tego zrobić. Może wyglądać na to, że próbujemy, ale w rzeczywistości tak nie jest. 
Czemu miałbym tracić czas nad pokoleniem, które ma umysł całkowicie podporządkowany gnijącemu kapitalistycznemu społeczeństwu, wolę się raczej skoncentrować nad przyszłym pokoleniem; pokoleniem otwartych umysłów które samo chce o sobie decydować. Młode i nadchodzące pokolenia nie są słabe, tak jak mówią to nam nasi rodzice. Jako odpowiedź na pytanie dlaczego chcemy oświecać tylko młodych i tylko ich, oni odpowiedzą "twój przekaz jest tak słaby, że tylko słabi ludzie go zaakceptują". Zapomnieli już chyba o ich własnym chrzcie. Zastanawiam się jak oni mogli kiedykolwiek oskarżyć Nas o próbę manipulacji bezbronnych i słabych ludzi, kiedy oni sami zaczęli oczyszczać umysły społeczeństwa, zanim jeszcze nie mieli imienia! 
Nie jest nierealnym to, że może nam się udać "oświecić" duża ilość młodego pokolenia. Kiedy dorosną i zajmą miejsce ich rodziców, sytuacja stanie się bardzo różna od obecnej, i wtedy rewolucja nie będzie już tak nierealna jak dzisiaj. Duchowa rewolucja, rewolucja kulturalna, rewolucja technologiczna, rewolucja naukowa, rewolucja rasowa, rewolucja środowiskowa, rewolucja intelektualna, rewolucja religijna; jedym słowem, rewolucja!
Na końcu chciałbym omówić ostatnie oskarżenie przeciwko naszemu "Utopijnemu" widzeniu nowego porządku światowego. Z jednej strony, chcemy mniej lub bardziej powrócić do stylu życia z Wieków Średnich, z drugiej zaś strony, chcemy skolonizować wszechświat. Więc jak może się udać połączyć oba te cele? Czyż nie jest to Utopijne?
Wcale nie. Naturalnie, nie wszyscy z nas potrafią żyć tak jak żyło się w Wiekach Średnich, ani też wszyscy nie mogą skolonizować wszechświata. Prawdą jest, że całość elektryczności potrzebnej do utrzymania ośrodków badań naukowych i niektórych fabryk, to nie tak wiele. W górzystych rejonach, jak na przykład w Norwegii, ta elektryczność może być uzyskiwana z elektrowni wodnych - jak to obecnie ma miejsce. Nie potrzebujemy elektrowni w całej Europie, ponieważ nie potrzebujemy również elektryczności na terenie całej Europy. Potrzebujemy jej tylko dla utrzymania centrów naukowych i niektórych fabryk. Nie dla fabryk produkujących ubrania, buty, czy wyposażenie wędkarza lub myśliwego, oraz im podobnych; wszystko może być stworzone przez lokalnych rzemieślników. Nie potrzebujemy też fabryk produkujących samochody, samoloty w tysiącach sztuk. Ludzie mogą rozmawiać, jeździć konno, lub na rowerze. Zwyczajni ludzie nie potrzebują nic więcej. Społeczeństwo potrzebuje życia w harmonii z naturą, bo inaczej wszyscy zginiemy - zniszczymy naszą planetę. 
Tylko technologia potrzebna dla nauki jest potrzebna - i to jest stan rzeczy, który nam odpowiada. Tylko elita naszego społeczeństwa będzie mogła pracować z tą technologią. Reszta będzie żyć i mieszkać tak, jak kiedyś, w "prymitywnej" przeszłości. Kilka fabryk i kopalni, ośrodków naukowych i elektrowni, jest potrzebnych, i nie zanieczysza środowiska tak, że nie moglibyśmy tego znieść. 
Dlaczego potrzebujemy tej technologii? Czemu nie możemy żyć w stuprocentowej harmonii z naturą? Powód jest prosty, ponieważ z oczywistej przyczyny będziemy musieli opuścić naszą planetę, w poszukiwaniu innej - z powodu braku zasobów naturalnych i co najważniejsze z powodu ginącego słońca. Poza tym, mamy misję w życiu, jako gatunek, i by spełnić tą misję potrzebna jest nam technologia. 
Nasza Utopia może być najlepiej opisana jako bajkowy świat, gdzie elita żyje jak elfy ze swoją "magią"(technologią) z dala od innych, którzy żyją tak jak w Wiekach Średnich. W rzeczywistości nasza Utopia, nie jest tylko snem o przyszłości, ale również wspomnieniem tego co było! Pisarze, tacy jak Tolkien, nie "zrobili" narazie nic, oni tylko pisali opowieści w dużej mierze oparte na wspomnieniach z przeszłości(wspomnieniach z krwi)! Nie pochodzących z naszego świata, naszej planety, lecz z poprzedniego świata na którym żyliśmy(w systemie Syriusza), gdzie byliśmy Bogami.
W tej Utopii poszczególne nowe rasy będą wyuczane, począwszy od Skrzatów(do pracy w kopalni), a skończywszy na smokach i trollach(do pilnowania zwyczajnych ludzi by żyli w zgodzie z naturą i by trzymać ich z dala od technologicznych ułatwień w lasach i w górach). Ilekroć bohaterzy pochodzący ze społeczeństwa zwyczajnych ludzi okażą dowód niezwykłej odwagi i intelektu, ich dzieci zostaną porwane i umieszczone pomiędzy wybranymi, tak więc elita ludzkości będzie skoncentrowana i wychowywana w kilku miejscach. Z czasem elita powróci do gwiazd, wybuduje swoje ośrodki na Księżycu i na innych obiektach w kosmosie, i nie będzie zanieczyszczać Ziemi. Stamtąd będą mogli kontrolować jak Bogowie, życie społeczeństwa, zapobiegać niszczeniu natury przez człowieka, i traceniu przez niego szacunku do natury. 
To jest właśnie nasza cywilizacja przyszłości, i mam nadzieję, że nie brzmi zbyt "nieosiągalnie" również dla Ciebie. Okrucieństwo i wojna, głód i plagi nie znikną, ale jeśli Ty również myślisz o tym, musisz się zgodzić, iż nie jest to czymś negatywnym. Musimy tylko przetrwać, udoskonalać siebie(nasz materiał genetyczny), i szukać pomiędzy nami najlepszych, silnych w etyce i odwadze - i we krwi!
"
Powrót do strony głównej

Black Metal & Dark Poetry Sui-Site