Las o Zmierzchu - www.df.glt.pl Black Metal

Aktualizacje


Duch Burzum - Varg Vikernes
Tłumaczenie: Ankhou

Czy wierzysz w triumf Woli? A jeśli tak; to czym jest dla ciebie Triumf Woli? Wielu z was zna dobrze film propagandowy Reifenstahl o takim właśnie tytule, i wielu napewno wie, że Hitler nazywał siebie Herr Wolf w niektórych sytuacjach. Jeżeli znasz dobrze północno-germańskie mity powinieneś także wiedzieć, że wilk Fenriz zabije Wotana podczas Ragnarook. Narazie jednak, jest uwięziony i przykuty mieczem do skał na którejś z małych wysp. Z jego szczęk wypływają dwa strumienie; Vil i Van - Woli I Nadziei!

Ci z was, którzy mają dobrze rozwiniętą zdolność postrzegania mogą zauważyć związki pomiędzy znaczeniami:

Herr Wolf -> wilk Fenris
Triumf Woli
-> Strumień Woli
Narodowo Socjalistyczna Rewolucja
-> Ragnarook

Ragnarook nie jest, jak niektórzy uważają, zmierzchem Bogów. Jest świtem Bogów, początkiem Bogów, Powrotem Bogów. Wotan jest Duchem naszego Świata. Dla nas, zdolnych wybudować Nowy Świat, obecny zadaniem jest zniszczyć dawnego jedynego. Więc; Wilk zabije Wotana podczas Ragnarook. Wotan jednakże odrodzi się zaraz po Ragnarok; narodzi się nowy Duch. Ragnarook jest zmierzchem Starego Świata, ale jest również początkiem Nowego Świata. "Król umarł, niech żyje Król!". Mówię: Wotan umarł, niech żyje Wotan!

Wotan jest duchem naszego świata i naszych ludzi. Jego duch żyje w naszych żyłach, w naszej krwi - czy tego chcemy, czy nie. Obecnie ten duch jest zanieczyszczony myślą, pomieszany i bardzo zagrożony. Ale wciąż jest. Wotan jest jak stary i chory człowiek, jak cień jego dawnej osobowości. Jedynie śmierć może ponownie uczynić go młodym i zdrowym. Kiedy umrze - odrodzi się! Odrodzi się pełnią życia, mocny i pełen odwagi, chętny by tworzyć i naprawiać, chętny by pomóc jego dzieciom dotrzeć do Valhalli! Śmierć jest oczyszczeniem. Oczyszcza i przywraca z powrotem do życia, czystej formy perwersji.

Strumienie Woli i Nadziei płyną poprzez krainę Burzum. To jest właśnie duch Burzum; nowe życie poprzez śmierć, stworzenie poprzez zniszczenie, światło poprzez ciemność, pokój poprzez wojnę, ciepło poprzez zimno.

Nie jesteśmy zachwyceni dzisiejszym światem, czy nie mam racji! Czy nie jest to Wola tworzenia Nowego Świata, i Nadzieja że moglibyśmy odnieść sukces w robieniu tego co trzyma nas w działaniu? Czy chciałbyś żyć gdybyś nie miał nadziei na zmiany? Ja nie. Nigdy w życiu!

To jest właśnie to czym jest Burzum; Triumf Woli! Duchowa rewolucja i Powrót Bogów. Budowanie Nowego Świata!

Powrót do strony głównej